DIGI Internet csomagok
optikai (FTTH) technológiával kiépített területeken:
A díjcsomagban megjelölt sávszélesség eléréséhez az előfizető saját eszközeinek meg kell felelniük a digi.hu/digineteszkoz oldalon részletezett minimális technikai követelményeknek.
FTTB technológiával kiépített Társasházas területeken:
A díjcsomagban megjelölt sávszélesség eléréséhez az előfizető saját eszközeinek meg kell felelniük a digi.hu/digineteszkoz oldalon részletezett minimális technikai követelményeknek.
A Szolgáltató által az előfizetői szerződésben vállalt le- és feltöltési sebesség:
Maximális (névleges) sávszélesség: amelyet az Előfizető a szolgáltatás igénybevétele során megtapasztalhat;
Rendes körülmények között elérhető (kínált) sávszélesség: amely naptári naponként legalább az idő 90%-ában meghatározott mértékben az Előfizető rendelkezésére áll;
Minimális (Garantált) sávszélesség: amely minden esetben az előfizető rendelkezésére áll.
A Központi Statisztikai Hivatal által a tárgyévet megelőző év vonatkozásában közzétett éves átlagos fogyasztói árindex mértékével megegyezően évente módosulnak a havi előfizetési díjak.
A vezetékes internet hozzáférés nélkülözhetetlen a háztartások számára a mindennapokban, mert az eszközök, alkalmazások száma és azok felhasználási köre folyamatosan növekszik.
A felhasználók számára elengedhetetlen a hatékony, megbízható és gyors internetkapcsolat. Igényelje Ön is a DIGI leggyorsabb internetét, a DIGINet 1000 Mbit/s internet díjcsomagot.
Milyen előnyökkel jár a DIGINet 1000 internet díjcsomag?
- stabil le- és feltöltési sebesség
- többfelhasználós, egyidejű elérés
- több infokommunikációs eszköz egyidejű, zavartalan működése
- szakadásmentes hang és videó hívás
- gyorsabb videó betöltés
- folyamatos kapcsolat online tanulás és munkavégzés ideje alatt
- biztonságos távmunka
- hatékony és gyors fájl illetve adatátvitel
- egyszerűbb kapcsolattartás
Győzödjön meg róla, hogy számítógépe, routere képes-e az 1000 Mbit/s sávszélesség kezelésére a digi.hu/digineteszkoz honlapon található információk alapján!
A DIGI által kiépített szolgáltatási területeken a díjcsomag és az internet szolgáltatás elérhetősége, az ajánlatban megjelölt sávszélesség az előzetes műszaki felmérés és a kiépítés függvényében érhető el.
További részletes feltételekről és az aktuális díjakról a mindenkori Általános Szerződési Feltételek (digi.hu/aszf) C mellékletében érhető el.
HASZNOS TUDNIVALÓK A DIGI VEZETÉKES SZOLGÁLTATÁSAINAK MEGRENDELÉSÉT KÖVETŐ LÉPÉSEKRŐL:
1. Az értékesítést végző kollégáink a szolgáltatások üzembehelyezési és aktiválási munkálatainak elvégzéséhez időpontot egyeztetnek Önnel. Amennyiben erre nincs lehetőség, vagy a létesítést Ön 30 napon túli időpontban szeretné, műszaki kollégánk fogja Önt telefonon felkeresni. Az egyeztetett időpont módosítását kollégáink segítségével tudja megváltoztatni. |
2. A megrendelt szolgáltatás üzembe helyezése általában 1–1,5 órát vesz igénybe. Ha az előre tervezettnél több időre van szükség, kollegáink a helyszínen tájékoztatni fogják Önt a kivitelezés becsült időtartamáról. |
3. Kollégáink fényképes igazolvány felmutatásával, cipőjükre lábzsákot húzva lépnek be az ingatlanba. A telepítés során elővigyázatosan kezelik az Ön lakóhelyét, a munkálatok elvégzését követően összetakarítják a kivitelezés során felgyülemlett hulladékot. |
4. A telepítés megkezdésekor, a helyszín felmérését követően előfordulhat, hogy hálózati áram csatlakozó (konnektor) kiépítése és/vagy fúrási munkálatok szükségesek. Ilyen esetben a helyszínen, a telepítés megkezdése előtt tájékoztatják Önt az elvégzendő munkálatokról. |
5. A szolgáltatás akadálymentes működéséhez fontos, hogy a központi egység áramforrás közelében, jól szellőző térben legyen elhelyezve. Ha több vezetékes szolgáltatást is rendelt, a létesítés során a központi egységen túl valamennyi médiaeszköz beüzemelése megtörténik. |
6. Az eszközök üzembe helyezését követően a jelszint ellenőrzésre és beállításra kerül. Amennyiben a szolgáltatások megfelelően működnek, Ön aláírásával igazolja a munkálatok elvégzését. |
Ha későbbiekben a szolgáltatásokkal kapcsolatosan további kérdés merülne fel, kollégáink készségesen állnak rendelkezésére a 1272-es ügyfélszolgálati telefonszámon vagy az Önhöz legközelebbi DIGI Pontban. A DIGI Ügyfélkapu applikáció és az Ügyfélkapu webes felülete pedig 0–24-es online ügyintézési lehetőséget biztosít Önnek.
Minimális igénybevételi követelmények az internetes csomagok sávszélességének teljeskörű kihasználásához:
DIGINet 500 FTTB:
- Intel i5 processzor 2,5GHz, vagy ezzel egyenértékű
- RAM: 4GB
- HDD: SATA 3 - 7200 RPM
- Gigabites hálózati kártya
Windows 7 vagy annál újabb operációs rendszer, Linux, MacOS
500 Mbit/s router (opcionális)
DIGINet 1000 FTTH:
- Intel i7 processzor 6MB CACHE (pl.: HQ) 2,2GHz, vagy ezzel egyenértékű
- RAM: 8GB
- SSD meghajtó
- Gigabites hálózati kártya
Windows 7 vagy annál újabb operációs rendszer, Linux, MacOS
Gigabites router (opcionális)
A WI-FI 6 MINIMÁLIS IGÉNYBEVÉTELI KÖVETELMÉNYEI:
- Intel i7 processzor 6MB CACHE (pl.: HQ) 2,2GHz, vagy ezzel egyenértékű
- RAM: 8GB
- SSD meghajtó
- Gigabites hálózati kártya
- Windows 7 vagy annál újabb operációs rendszer, Linux, MacOS
- Gigabites router (opcionális) vagy
- WI-FI 6 technológiával kompatibilis hálózati eszköz
- 802.11ax szabvánnyal rendelkező vezeték nélküli hálózati adapter
A vezeték nélküli technológián biztosított maximális sebesség elérését - normál felhasználás mellett is - több tényező befolyásolja:
A WI-FI 6 hálózati eszközhöz csatlakoztatott infokommunikációs kliensek hatótávolsága, vezeték nélküli technológia háztartáson belüli hatótávolsága és a maximálisan kapcsolódott eszközök száma, melyeknek 5 GHz frekvenciasáv fogadására is alkalmas vezeték nélküli adapterrel kell rendelkezniük.
- Környezeti sajátosságok: a beltérben elhelyezett tárgyak, alkalmazott építési anyagok
- A hálózati sajátosságok: az adott adatforgalom nagysága és sűrűsége, a helyi interferencia,
- A kiszolgált internetképes eszközök technikai korlátai, névlegesen elérhető teljesítményük
A Wi-Fi router olyan hálózati eszköz, amely képes csatlakozni a helyi internetszolgáltatóhoz, és ennek internet kapcsolatát képes megosztani a hozzá vezetéken vagy vezeték nélkül kapcsolódó eszközökkel. Az eszköz lehetőséget nyújt az azonos hálózatra csatlakoztatott eszközök közötti kommunikációra is.
A router beüzemelésekor az első lépés, hogy megtudjuk, milyen módon kapcsolódhatunk szolgáltatónkhoz, milyen WAN kapcsolatot létesíthetünk. A Digi ISP lakossági előfizetőjeként ez a kapcsolattípus a PPPoE.
A router Wi-Fi (vezeték nélküli) kapcsolata többféle szabvány szerint működhet:
- 802.11b/g – 54 Mb/s - Wi-Fi 3 szabvány
- 802.11n draft - 150 Mb/s - Wi-Fi 4 szabvány
- 802.11n - 300 Mb/s - Wi-Fi 4 szabvány
- 802.11ac - 1200 Mb/s - Wi-Fi 5 szabvány
- 802.11ax - 9600 Mb/s - Wi-Fi 6 szabvány
A forgalomban kapható Wi-Fi képes hálózati eszközök közül ajánlott a Wi-Fi 5 vagy Wi-Fi 6 szabványút választani, mivel ezekkel az eszközökkel érhető el megfelelő sebesség. Többfelhasználós internet kapcsolatának megosztásához mindenképpen a fenti szabványokat használó Wi-Fi router javasolt.
A laptopok, számítógépek és hordozható eszközök internetkapcsolatának adatátviteli sebességét több tényező befolyásolhatja vezeték nélküli kapcsolaton keresztül:
- a szolgáltató által biztosított internetkapcsolat sebessége
- a router bemeneti (WAN) portjának sebessége
- a Wi-Fi kapcsolat sebessége és minősége
- a csatlakoztatott eszköz vezeték nélküli csatolófelületére vonatkozó szabvány
- a csatlakoztatott eszköz memória, processzor és háttértár paraméterei
A Wi-Fi router-eken jellemzően több hagyományos hálózati csatolófelület (ethernet) érhető el: 2, 4 vagy akár 8 darab.
Ethernet kapcsolat esetén, hagyományos hálózati kábel segítségével csatlakozhat az internethez. Fontos, hogy az útválasztó (router) bemeneti (WAN) portja, LAN portjai illetve a csatlakoztatott eszköz vezetékes interfésze is gigabites sebességre legyenek képesek. Az eszközök csatlakoztatásához és a kívánt sebesség eléréséhez megfelelő minőségű (minimum Cat5e szabványú) hálózati kábel ajánlott.
Felhívjuk kábeles internet előfizetőink figyelmét, hogy a nem fix IP címmel rendelkező ügyfeleink automatikusan kapják az IP címüket, ezért nem javasoljuk, hogy számítógépeikbe ill. router-eikbe azt kézzel beírják. Amennyiben esetlegesen mégis be lenne írva, úgy kérjük állítsák át az eszközt automatikus IP cím kérésre.
Megértésüket köszönjük!
2015. december 1-től a DIGI nagysebességű vezetékes internet hálózata felkészült az IPv4 és IPv6 címek használatára (dual-stack). Az előfizetőknek az elérés és átállás sem többletköltséggel, sem további tennivalóval nem jár.
A DIGI által kihelyezett routerek (Huawei Echolife HG8247H / HG8245H (routing modban) és ZTE ZXHN 218N / 298N (routing modban) alapvetően készen állnak az IPv6 rendszerre. Kérjük, ellenőrizzék további hálózati eszközeik és az azokon futó operációs rendszerek kompatibilitását és beállításait.
KÉRJÜK, HOGY MINÉL HAMARABB ELLENŐRIZZE SAJÁT TŰZFALA BEÁLLÍTÁSAIT, HOGY TOVÁBBRA IS MEGFELELŐEN BIZTOSÍTSA HÁLÓZATI ESZKÖZEINEK VÉDELMÉT!
TESZTELJE IPv6-ra az Ön rendszerét: http://test-ipv6.hu/
IPv6 az új generációs internet címzési rendszer, ami lehetővé teszi, hogy a jövőben minél több eszköz önálló, publikus, globálisan egyedi és az interneten továbbítható IPv6 címmel rendelkezhet és csatlakozhat a világhálóhoz. Az internet által összekötött számítógépek, nyomtatók, kamerák, mobileszközök, stb. (ún. hálózati végpontok) egymás közti kommunikációja egy egységes rendszer, az Internet Protocol (röviden IP) alapján történik. Ebben a rendszerben az internethez kapcsolt minden eszköz (hálózati végpont) egy IP-címmel kerül beazonosításra. Az internet és a hozzá kapcsolódó eszközök számának rohamos bővülése során a világháló egyre több IP azonosító számot igényel és ezáltal hamarosan “kinövi” a jelenleg használt IPv4 kódrendszert. Jelenleg egyre több cég tér át a jelenlegi IPv4 rendszerről a minél több cím kiadására lehetőséget nyújtó, nagyobb számtartománnyal rendelkező IPv6 rendszerre. Az IPv6 (Internet Protocol version 6) az IPv4 következő verziója. Az IPv4 32 bites címzése helyett az IPv6 128 bitet használ címzésre, ami elméletileg 2128 cím kiosztását teszi lehetővé. Az IPv6 cím például a következőképp nézhet ki: 2A01:368:A:201::1000 A DIGI vezetékes internet hálózata felkészült az IPv4 és IPv6 címek használatára (dual-stack). Az előfizetőknek az elérés és az átállás sem többletköltséggel, sem további tennivalóval nem jár. A DIGI által kihelyezett routerek (Huawei Echolife HG8247H / HG8245H (routing modban) és ZTE ZXHN 218N / 298N (routing modban) alapvetően készen állnak az IPv6 rendszerre. Érdemes ellenőriznie a hálózatban használt további eszközeit is, hogy az operációs rendszerük támogatja-e az IPv6 rendszert: KÉRJÜK, HOGY MINÉL HAMARABB ELLENŐRIZZE SAJÁT TŰZFALA BEÁLLÍTÁSAIT, HOGY TOVÁBBRA IS MEGFELELŐEN BIZTOSÍTSA HÁLÓZATI ESZKÖZEINEK VÉDELMÉT. TESZTELJE IPv6-ra az Ön rendszerét: http://test-ipv6.hu/ - dual-stack (ipv4+ipv6) - ipv4-only - ipv6-only
(ennek beállításáról itt tudhat meg többet: http://windows.microsoft.com/hu-hu/windows/ipv6-faq#1TC=windows-7)
(erről itt tudhat meg többet: https://en.wikipedia.org/wiki/Comparison_of_IPv6_support_in_operating_systems)Dual-Stack
IPv6 névszerverek
IPv6 tartományok
Egyéb
Tekintse meg Internetes szolgáltatáshoz kötődő dokumentumainkat!
PPPoE kapcsolatok beállítása
- Apple OS X Leopard
- Ubuntu Linux
- Apple OS X Tiger
- Windows 7
- Windows 8
- Windows Vista
- Windows 10
- PPPoE kapcsolat beállítása (OSX - Leopard) - VIDEÓ
- PPPoE kapcsolat beállítása (Windows 10) - VIDEÓ
- PPPoE kapcsolat beállítása (Windows 8) - VIDEÓ
-
Egyéb tájékoztatók